İngiltere Vizesi Destek Forumu • 1 Numaralı İngiltere Forum Sitesi

Türkiye'den İngiltere'ye Uzanan Özgür Yaşam Platformu
A Sharing Independent life platform which extends between Turkey & the UK

Zaman: 26 Kas 2014 10:56

Tüm zamanlar UTC

FORUM KURALLARI : 1 ) Gereksiz , tekrar eden ya da "acil lütfen help me please" gibi ifadeler içeren başlıklar açılması yasaktır. Aksi halde mesajlarınız size haber verilmeksizin silinecektir. 2 ) Özel mesaj ile yada Facebook üzerinden soru sormak yasaktır. Sorularınızı forum üzerinden sorunuz ! Özel mesajlar adminler tarafından okunabilmektedir. Bilgilerinize 3 ) Soru sormadan önce lütfen açılmış başlıkları kontrol ediniz ve ara tuşunu kullanarak sorularını forum sayfamızda arayınız. Sorunuza yanıt bulamazsanız en uygun olan başlığı seçip sorunuzu iletiniz. Uygun başlık yoksa uygun olan bölümde yeni konu açabilirsiniz. 4 ) Yeni başlık açarken forumlardaki bölümlere dikkat ediniz. Örnek olarak turist vizesi ile ilgii bir soruyu yerleşim vizesi kısmında sormayınız. 5 ) Forumda bir yorum gönderdikten sonra 30 dakika içerisinde mesajınızı silebilir yada düzenleyebilirsiniz. Forumdan ayrılmak istediğinizde adminlere mesajlarınızın silinmesi yada üyeliğinizin silinmesi gibi isteklerle gitmeyiniz ,istediğiniz yerine getirilemeyecektir. Herkes yorum yazarken bunun bilincinde olarak yorumlarını göndersin. 6 ) Lütfen yorumlarınızı yanlış başlıklar üzerinde sürdürmeyiniz. Her başlıkta sadece o konuyu içeren bilgiler ve yorumlar paylaşınız. Aksi halde yazdığınız yorumlar yöneticiler tarafından taşınacak yada silinecektir. 7 ) Forumda hakaret yada alay etme aşağılama vs. gibi durumlarda üyeliğiniz askıya alınabilir yada süresiz forumdan banlanabilirsiniz. 8 ) Forumumuzun belli bölümleri ziyaretçilere kapalıdır. Forumumuzun tamamından yararlanabilmek için üye olabilirsiniz... Bilgilerinize

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2013 13:42 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3214
Aldığı teşekkür: 2048
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ILR
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Merhaba arkadaşlar

28 Ekim 2013'den itibaren ILR ve vatandaşlık başvurularında Life in the uk ve en az B1 seviyede sertifika zorunluluğu geliyor. Bunlardan her ikisini de almanız gerekmektedir. Bu konu herkesin olduğu gibi benimde aklımı bir hayli karıştırdı ve bununla ilgili UKBA'nin yayınladığı pdf dosyasından bir çok soruma cevap buldum ve bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.Hala netleştiremediğim bazı şeyler olsa da soruların çoğu cevaplanacaktır ...

Şimdi sorularıma ve cevaplarıma başlıyorum.

Soru 1 ) Bu yeni kural kimleri etkileyecek ?

Cevap 1 ) Bu yeni kurallar 28 Ekim 2013 tarihinden sonra Indefinite leave to remain (ILR -M yani süresiz oturum hakkı) ve İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapacaklar için geçerlidir. Flr-m vizesi ,Türkiye'den ilk başvurmuş olduğunuz nişanlılık vizesi yada evliliğinizden sonra yaptığınız yerleşim vizesi başvurularında bu kural değişikliği sizi etkilemeyecektir.

Bkz.
Resim
Resim

Soru 2 ) 28 Ekim 2013'ten sonra başvurduğum da sadece Life in the uk testini geçsem ya da sadece B1 alsam olur mu ?

Cevap 2 ) Hayır. Bu tarihten önce başvuranlar için bu böyleydi ama bu tarihten itibaren artık ikisini de geçmeniz gerekmektedir.

Bkz.

Resim
Resim

Soru 3 ) Ben Life in the uk testine ve B1 Sınavına 28 Ekim 2013 tarihinden önce girmiştim (İsterse 2 yıl önce olsun) şimdi benim bu sınavlara tekrar mı girmem gerekiyor ?

Cevap 3 ) Hayır. Eski sertifikalarınız geçerli olacaktır.

Resim

Soru 4 ) 28 Ekim 2013 tarihine gelmeden ben süresiz oturum başvurumu yapacağım. Bu durumda iki sertifikayı da vermem mi gerekiyor ?

Cevap 4 ) Hayır . Sadece birisi yeterli olacaktır.

Bkz.
Resim

Soru 5 ) İngilizce eğitim aldığım bir üniversiteden mezun oldum. Yada UK Naric denklik sertifikam var. Bu durumda B1 sertifikasına ihtiyacım var mı ?

Cevap 5 ) Hayır yok.

Bkz. Resim

Bu arada tüm geçerli sertifikalarla ilgili detaylı bilgi alttadır...

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... -tests.pdf

-------------

Arkadaşlar bu konuda hala üyelerimizin aklının karışıyor olması bu kadar açıklamadan sonra beni üzüyor açıkçası. Bununla ilgili bir konuda daha o zaman açıklama yapmak istiyorum...

Türkiye'den başvurulan ilk vize başvurusunda yada nişanlı olarak gelipte ingiltereden başvurulan flr-m vizesinde bu sertifikalara ihtiyaç var mıdır sorusunun cevabı kocaman bir HAYIR !

Bkz.

Resim

Fatma Çayır Randevu Hattı :
Email : forum@bridgevisauk.com

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 17:39 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: İkizler
Merhaba benimde kafam karisik :( Birsey sormak istiyorum ben Eylul 2013 de Life in The UK testini gectim ama basvurumu ocak 2014 de yapacagim bu durumda benim bu sinavim gecerlimidir ? Ikincisi ben ESOL Level 2 kursuna gidiyorum Aralik 2013 de Speaking and Listening sinavimmiz olacak eger gecersem bu belgeyi alacagim. Fakat daha once hic dil kursuna gitmedim baska belgem yok. Sadece Listening and Speaking belgesi yeterlimi yoksa Reading and Writing belgeside olmalimi ??? yardim lutfen

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 17:51 
Kullanıcı avatarı

Eftelya yazdı:
Merhaba benimde kafam karisik :( Birsey sormak istiyorum ben Eylul 2013 de Life in The UK testini gectim ama basvurumu ocak 2014 de yapacagim bu durumda benim bu sinavim gecerlimidir ? Ikincisi ben ESOL Level 2 kursuna gidiyorum Aralik 2013 de Speaking and Listening sinavimmiz olacak eger gecersem bu belgeyi alacagim. Fakat daha once hic dil kursuna gitmedim baska belgem yok. Sadece Listening and Speaking belgesi yeterlimi yoksa Reading and Writing belgeside olmalimi ??? yardim lutfen

Merhaba aramıza hoş geldiniz .. ILR başvurusu mu yapacaksınız ?
Sınavınız tabii ki geçerli.. Geçerli olmaması için bir sebep yokki...

Ben sınavıma 20 eylül 2012 de girdim. ILR başvurumu ağustos 2014 te yapacağım... Yani belgem tam 2 yıl önce alınmış olacak ama yine de geçerli...

B1 sertifikanız ise sadece listening ve speaking olacak.... Peki nereden alacaksınız bu sertifikayı o da önemli

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 18:04 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Sinavim gecerli demek cok sevindim :) Bana 28 ekimden sonra degisiyor o yuzden gecersiz olur demislerdi. Cok guzel oldu bu :) Ben su anda koleje gidiyorum belgede Cambridge den birileri gelip sinav yapacakmis herhalde Cambridge den olur. Daha once dil kursuna gidemedim kucuk bir yerde yasiyorum buradaki kolejde dil kursu yoktu ben kendim gelistirdim. Suanki gittigim kursa gore alacagim belge C1 oluyor yani istenilenin ustunde ama sinav Aralikta olacak ya gecemezsem sinavi ozaman nasil olacak baska alabilecegim yerler varmi ? Bilgilendirirmisiniz lutfen

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 18:15 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Bu arada evet ILR basvurusu yapacagim Ocak 2014 de.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 18:17 
Kullanıcı avatarı

Eftelya yazdı:
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Sinavim gecerli demek cok sevindim :) Bana 28 ekimden sonra degisiyor o yuzden gecersiz olur demislerdi. Cok guzel oldu bu :) Ben su anda koleje gidiyorum belgede Cambridge den birileri gelip sinav yapacakmis herhalde Cambridge den olur. Daha once dil kursuna gidemedim kucuk bir yerde yasiyorum buradaki kolejde dil kursu yoktu ben kendim gelistirdim. Suanki gittigim kursa gore alacagim belge C1 oluyor yani istenilenin ustunde ama sinav Aralikta olacak ya gecemezsem sinavi ozaman nasil olacak baska alabilecegim yerler varmi ? Bilgilendirirmisiniz lutfen

hiç korkmayın 2 hafta alabileceğiniz yerler var...
Forumda da bilgileri var. Trinity den alabilirsiniz...
Bakın alacağınız sertifika budur ...
viewtopic.php?f=46&t=996
bu grade 6 ama grade 5 alsanız da yeterlidir...

Bu arada ilr başvurunuzu postayla mı yapacaksınız yoksa tek günde alınan in person mu ?

Ilr sayfamızda yazabilirsiniz bundan sonra ...
viewtopic.php?f=3&t=37

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 18:26 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Tek gunde alinan in person diye dusunuyoruz ama henuz randevu alamiyorum cunku sertifikam yok Araliktaki sinavimi bekleyim diye dusunuyorum gecersem baska yerden almama gerek kalmaz diye dusunuyorum. Cunku onada ucret odemem gerekecektir ucreti konusunda bilginiz varmi acaba ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 18:58 
Kullanıcı avatarı

Eftelya yazdı:
Tek gunde alinan in person diye dusunuyoruz ama henuz randevu alamiyorum cunku sertifikam yok Araliktaki sinavimi bekleyim diye dusunuyorum gecersem baska yerden almama gerek kalmaz diye dusunuyorum. Cunku onada ucret odemem gerekecektir ucreti konusunda bilginiz varmi acaba ?

eftalya sana bir link vereceğim oraya bak çünkü cevabı oraya yazacağım ok.. yazacaklarımı oku...

viewtopic.php?f=3&t=37

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 19:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Tesekkurler verdigin link ve bilgiler icin yalniz son bir sorum daha olacak ben 2011 ekim ayinda evlilik vizesi ile gelip burada evlendim sonra 2 yillik otururum aldim ocak ayinda bitecek ve 28 gun oncesinden basvurmam gerekiyor peki hangi formu doldurmaliyim FLR (M) mi yoksa ILR (M) mi ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2013 19:23 
Kullanıcı avatarı

tabii ki ilr -m :))

az kalsın hata yapıyormuşsun :D süresiz oturuma başvuruyorsun unutma...

Evraklarını hazırladın mı ?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz